עדי לוקסנבורג, הדרכת הורים (אדלר)

הורים יקרים שלום, 

שמי עדי לוקסנבורג ומאז שאני זוכרת את עצמי יש סביבי ילדים קטנים. אמא שלי עדיין מספרת בגאווה איך כשהיינו בחופשות בבתי מלון, הייתי מארגנת שולחן ילדים בחד האוכל ומעבירה פעילויות לכל הקטנטנים. 

כשמאחורי עשור של טיפול בילדים, אני יודעת שילדים זו אהבתי הגדולה. 
סיימתי לימודי תואר ראשון בחינוך מיוחד ויעוץ חינוכי, באוניברסיטת תל אביב (2014). והמשכתי לימודים בבית הספר למקצועות ההורות בהנהלת גנית פרג ודור הררי.

ללימודי הדרכת הורים פניתי,  כי אני מאמינה ויודעת שלכולנו מגיע יותר. לילד, להורה ולמשפחה. ההורה צריך לסיים את יומו עם חיוך ותחושת סיפוק, והילד, צריך לקבל את מיטב הכלים, התיווך והסביבה הנעימה ביותר כדי לגדול, להתפתח וללמוד על העולם. כל זאת במסגרת מערכת יחסים דמוקרטית המבוססת על תקשורת, כבוד, שוויון והכלה.

בחרתי בתיאוריה האדלריאנית, עקב התאמתה הרבה לתפיסת העולם החינוכית שגיבשתי במהלך השנים הרבות בעבודתי עם ילדים. זוהי תיאוריה פסיכולוגית חיובית, אופטימית וסוציאלית בעזרתה ניתן לפתור בעיות רבות מתחום הגמילה, הרגלי אכילה, גבולות וסמכות, יחסים בין אחים ועוד. 

בהדרכת הורים אדלריאנית, אנו מטמיעים במערכת המשפחתית, בתהליך קצר מועד וליווי צמוד, כבוד, תקשורת ושוויון ומוציאים החוצה כוח, כעס, תסכול ואשמה. על ידי בנית סמכות הורית מכוונת במקום כוחנית ישנו שיפור משמעותי באווירה המשפחתית וכן במערכת היחסים שלנו עם הילד.

אני מאמינה שהילדות היא יקרה מפז, בשנים האלה מגבש הילד את תפיסת עולמו ורוכש את רוב הכלים אשר ישמשו אותו במהלך כל חייו. תפקידנו כהורים הוא לחנך, ללמד ולהקנות תמיכה, בטחון וסביבה נעימה לילד ונוכל לעשות זאת תוך הנאה מהדרך. 

באתר שלי תוכלו למצוא מאמרים, סרטונים והמלצות בנושא הדרכת הורים, בדגש על הרגלי אכילה נכונים, גמילה מחיתולים וגבולות, ואף לקבל הכוונות ועצות מותאמות אישית.

מזמינה אתכם לתיאום פגישת הכרות, בת עשרים דקות, ללא מחוייבות או עלות, שמטרתה שנכיר אחד את השנייה ואולי נצא יחד לדרך בה נפתור בעיות קיימות וגם כאלה שלא נראות לעין ונהנה מכל רגע עם הילדים.