ארבעה גברים - ארבעה ספרים

בעשור האחרון עבדתי עם עשרות משפחות, למרות מה  שנהוג לחשוב לא כל המשפחות מנוהלות ע"י האם ומומנות ע"י האב. בשנים האחרונות אבות לוקחים חלק שווה ומשמעותי לא פחות בגידול הילדים, קבלת החלטות ודאגה אמיתית. 

בחרתי עבורכם ארבעה ספרים העוסקים בחינוך, ילדים והורות כמובן שנכתבו על ידי גברים שאני אישית מאוד מעריכה מתוך אמונה שחשוב לשמוע את קולם ודעתם וללמוד מהם. קריאה מהנה 

Read More

אוכלים בשביל לחיות או חיים בשביל לאכול?

אוכלים בשביל לחיות או חיים בשביל לאכול?

"לאכול בשביל לחיות או לחיות בשביל לאכול?"

מרבית האוכל שאנו צורכים במשך היום איננו מענה ביולוגי לרעב, אלא אכילה רגשית.
אם היינו אוכלים רק מה שאנחנו צריכים הבריאות שלנו הייתה טובה יותר ופחות אנשים היו סובלים מבעיות משקל כאלה ואחרות.
אכילה רגשית נלמדת בשנים הראשונות לחיינו, אם כך, להורים תפקיד מכריע בהקניית הרגלי אכילה נכונים לילד. בחלק הקודם דיברנו על הקשר בין אוכל לבריאות הגוף, כעת נדבר על בריאות הנפש.

Read More

מתי מתחילים גמילה?

בחלק הקודם, הצגתי את חשיבות תהליך הגמילה כחלק בלתי נפרד מתהליך התפתחות הילד. תהליך שמניח תשתית בנושאים כמו עצמאות, אחריות, איפוק, דחיית סיפוקים ועוד. הבנו את חשיבות הבשלות של הילד להצלחת התהליך, לא רק ברמה הטכנית, אלא ברמה הנפשית, המנטלית, הקוגניטיבית וההתפתחותית. היום, נלמד לזהות את סימני הבשלות העיקריים, תפקידם של ההורים לאורך שלבי תהליך גמילה המבוסס על התיאוריה האדלריאנית.

Read More

לא אכל? לא סוף העולם

ילדה חולה, מסרבת לאכול. מפזרים לה דגני בוקר על הרצפה, בתקווה שבזמן משחק תכניס לפה דברים ואולי גם אוכל; ילד מתגלש במגלשה, במקום לקבל אותו בחיבוק, נחכה עם הביס ביד, האוכל נדחף לפה מכוח התנופה .
דוגמאות קטנות, אמיתיות, שראיתי במו עיני, של הורים מודאגים,שמה הילד לא יאכל. אבל היי אוכל זה לא הכל בחיים.

Read More

מדיאט קולה לשייק ירוק - הסיפור האישי שלי

כילדת מפתח שמנה, היה לי טריק. בדרך הביתה הייתי ״מגלה״ שהמפתח״ שלי לא בתיק ומבקשת להתארח אצל השכנים. אחרי חצי שעה, הייתי  ״מוצאת״ את המפתח והולכת הביתה - מה יצא לי מזה? 2 ארוחות צהריים!
יש מהפכות שלוקח להן 10 שנים, קבלו הצצה למהפכה האישית שלי או איך נשארתי אותה עדי שאוהבת שניצל תירס לארוחת צהריים 

Read More

100% מהילדים בעולם נולדים מרטיבים!!!

בתהליך גמילה שמבוסס על התיאוריה האדלריאנית, הלמידה מתבצעת בעזרת מוטיבציה פנימית, לקיחת אחריות וחווית עצמאות מעצימה. זוהי חווית למידה משמעותית, עבור הילד והיא בעלת השפעה על מערכת היחסים של ההורים עם הילד והאווירה הכללית בבית.
בחלק זה נעמוד על חשיבות הבשלות של הילד לפני תהליך הגמילה  

Read More